Физички нападнат по претходна расправија околу носење на заштитна маска

На 11.08.2020 во 15.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, пред угостителски објект, по претходна расправија околу носење на заштитна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 20. август 2020 (ИНПРЕС) – Лицето Д.Ѓ.(37) од Охрид, во полициската станица денес пријави физички напад извршен на улицата „Марко Цепенков“ од Љ.Т.(44) ...
| | веќе видена | слични

Заканувачки пораки преку социјалната мрежа Фејсбук добила гувернерката на Народна банка, Анита Ангеловска Бежоска. Гувернерката случајот го пријавила во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 196 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 232 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 261 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападнат по претходна расправија околу носење на заштитна маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: