Матуиди раскина со Јувентус, оди кај Бекам во Мајами

Блес Матуиди е прв фудбалер кој го напушти Јувентус по крајот на сезоната и нема да соработува со новиот тренер Андреа Пирло. Французинот настапуваше три ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две години по натпреварот Швајцарија – Србија на Светскиот куп во Русија, Стефан Лихтштајнер објасни зошто им покажа на Србите двоглав орел. ...
| | веќе видена | слични

Блес Матуиди денеска официјално е претставен како големо засилување за американскиот клуб Интер Мајами, а еден од неговите сопственици, Дејвид Бекам, му посака ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Дејвид Бекам, Интер Мајами во текот на денешниот ден го промовираше своето прво големо засилување. Нов фудбалер на Интер Мајами е Блаз Матуиди кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матуиди раскина со Јувентус, оди кај Бекам во Мајами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: