Детали: зошто и како пропадна Еуростандард банка


3 копии

Според тврдењата на упатените во оваа област и банкарскиот сектор, граѓаните во Македонија продолжија да им веруваат на домашните банки, пренесува Фактор . ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните во земјава продолжија да им веруваат на домашните банки. Нема никакви повлекувања на депозити, и покрај пропаѓањето на Еуростандард банка, на која ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за состав на новата Влада, Зоран Заев, верува дека од стечајната маса на Еуростандард банка ќе има пари да се обесштетат и штедачите над 30 илјади ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопјанец имал заштеда од над 7 милиони евра на сметка во Еуростандард банка, неофицијално дознава 24 инфо од извори од банката. Човекот избезумено ја примил ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец имал заштеда од 7 милиони евра во Еуростандард банка, пишува порталот "24 Инфо". Порталот наведува дека човекот со шок ја примил објавата од Народна ...
| | веќе видена | слични

Преку Стопанска, Комерцијална, НЛБ и Халк банка ќе се обесштетуваат депонентите – физички лица (резиденти и нерезиденти) во Еуростандард банка, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 559 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 139 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детали: зошто и како пропадна Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: