Во Грција регистрирани рекордни 262 случаи на Ковид-19

2 копии
2 копии

Во 14-дневен карантин се шест полицајци и сите уапсени лица кои биле во притвор во атинската полициска станица „Омонија”, откако еден уапсен Албанец кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Очекуваме да продолжиме со добра соработка, секогаш со компас кон европската перспектива на земјите од регионот, рече портпаролот на грчката Влада Стелиос ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на грчката влада, Стелиос Пецас, на денешниот редовен брифинг со новинарите, во однос на очекувањата од Грција од новата македонска Влада, ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина на денешниот редовен брифинг со новинарите, во однос на очекувањата од Грција од новата македонска ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Романија, Бугарија, Србија, Албанија и Шведска се првите пет земји со најголем број позитивни случаи на Ковид-19 во Грција, според податоците од Генералниот ...
| | веќе видена | слични

Во пожарот што изби на товарниот брод во сопственост на грчка бродска компанија , додека пловел во Арапското море, загина еден морнар, повреден е уште еден, а ...
| | веќе видена | слични

По едногласната препорака на Комисијата за заштита на јавното здравје од Ковид-19 при Министерството за здравство на Грција, се планира повторното отворање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 360 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена

Во јавноста веќе на големо се зборува дека веќе од средината на октомври можно е да се намали работното време на кафулињата до 21.00 часот, но од Комисијата за ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција регистрирани рекордни 262 случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: