Пендаровски утре на пладне ќе му го врачи мандатот за состав на новата Влада на Зоран Заев


Лидерот на СДСМ Зоран Заев станува мандатар за составување на влада. Претседателот Стево Пендаровски најави дека утре на пладне ќе му го довери мандатот на ...
| | веќе видена | слични

Се очекува Собранието утре да ја продолжи собраниската седница за избор на претседател на Собранието, која е и прв тест за новото владино мнозинство., ...
| | веќе видена | слични

Извори од владејачката партија потврдија за Канал 5 дека се собрани потребните 20 потписи за реизборот на Талат Џафери за претседател на Собранието Иако ...
| | веќе видена | слични

 И покрај најавите дека денеска ќе продолжи конститутивната седница на која ќе се избере претседател на Собранието, тоа не се случи.. Ако до утре се соберат ...
| | веќе видена | слични

Иако за денеска беше најавена седница за избор на Претседател на Собранието кој според партискиот договор меѓу ДУИ и СДСМ, Талат Џафери требаше да биде ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Продолжението на конститутивната седница на Собранието на која тебаше да се реизбере претседавачот и претседател на минатиот собраниски состав Талат Џафери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговата министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска не знаат ништо друго освен да ги лажат граѓаните. Заев и Шахпаска со ...
сите 335 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 370 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски утре на пладне ќе му го врачи мандатот за состав на новата Влада на Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: