МТСП: Протоколот е изготвен и прифатен од градинките, групите се прилагодуваат согласно насоките

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
7 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција соопшти дека утре продолжуваат состаноците и веројатно в четврток ќе биде донесена ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование на Црна Гора денеска го одложи почетокот на учебната година и отворањето на предучилишните установи до 1 октомври, пренесува ТВ ...
| | веќе видена | слични

Додека Министерството за образование сè уште размислува како да почне учебната година, Шаховската федерација на Македонија (ШФМ) ги закажа државните првенства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се уште нема мерки за враќање на децата во училиште во Црна Гора, а од Институтот за јавно здравје велат дека не постои универзално применлива стратегија за ...
| | веќе видена | слични

„Изјавувам дека моето дете е здраво и дека јас како родител сум свесен дека за време на шаховскиот турнир има ризик од трансмисија на вирусот Ковид 19, при што ...
| | веќе видена | слични

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично мое“. Оваа реченица од изјавата што ги пречека родителите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција изјави дека иако во моментов вкупниот капацитет на болниците е во сосема добра ...
сите 198 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 49 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП: Протоколот е изготвен и прифатен од градинките, групите се прилагодуваат согласно насоките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: