Утре продолжува конститутивната седница со избор на собраниски претседател


Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
| | веќе видена | слични

Се очекува Собранието утре да ја продолжи собраниската седница за избор на претседател на Собранието, која е и прв тест за новото владино мнозинство., ...
| | веќе видена | слични

Извори од владејачката партија потврдија за Канал 5 дека се собрани потребните 20 потписи за реизборот на Талат Џафери за претседател на Собранието Иако ...
| | веќе видена | слични

 И покрај најавите дека денеска ќе продолжи конститутивната седница на која ќе се избере претседател на Собранието, тоа не се случи.. Ако до утре се соберат ...
| | веќе видена | слични

Иако за денеска беше најавена седница за избор на Претседател на Собранието кој според партискиот договор меѓу ДУИ и СДСМ, Талат Џафери требаше да биде ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Продолжението на конститутивната седница на Собранието на која тебаше да се реизбере претседавачот и претседател на минатиот собраниски состав Талат Џафери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем во Македонија е во колапс уште пред да почне вториот бран од пандемијата со корона вирусот. Тоа е резултат на неспособноста и ...
сите 491 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 145 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 134 | | | веќе видена

Еве мала новинарска пародија, оти како е сѐ пожестока и подраматична бесмислената расправа со политичките, академски, научни и интелектуални елити на нашиот ...
сите 261 | | | веќе видена

Новите одлуки на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ единствено не им се допаѓаат на Заев и хотелската коалиција која одработува за него, се вели во партиското ...
сите 95 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре продолжува конститутивната седница со избор на собраниски претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: