Јовановиќ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаква интегративна политика

„Ако Мицкоски имал така важна платформа и политичка програма, мислам дека господинот Сафет Бишевац не е баш така наивен кога го вели тоа. Се разбира дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Војната во 2001 година не беше војна меѓу Македонија и Албанија, туку беше симулирана борба на САД, за нивни глоблани интереси, за свои сфери на влијание на ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 19 години од потпишување на Рамковниот договор, колку изгубија Македонците , а колку добија Албанците сиот овој период? На оваа тема во „Само вистина“ ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник и еден од учесниците во креирањето на Охридскиот рамковен договор, Абдулади Весели за емисијата „Само вистина“ изјави дека со Договорот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со четвртиот сет мерки се обезбедени 470 милиони евра, пари кои како директна помош и поддршка ќе завршат кај граѓаните и компаниите- велат Социјалдемократите. ...
сите 383 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука, по бурнитре реакции на родителите и учениците, па и самите наставници дека системот на платформата за онлајн настава ...
сите 373 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена

Рано изутринава, околу еден часот по полноќ, во Полициската станица Неготино било пријавено дека во село Пепелиште, неготинско, бил нарушен јавниот ред и мир. ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган рече дека со нападот врз Азербејџан, Ерменија уште еднаш покажа дека претставува најголема закана за ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаква интегративна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: