Од Алтернатива дадоа детали за средбата Заев-Гаши: И СЕЛА БИЛ ИЗВЕСТЕН ЗА СОСТАНОКОТ


Партиски извори од Алтернатива за весникот „Лајм“ дадоа детали за средбата меѓу нивниот лидер, Африм Гаши и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој од утре го зема ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Уште на самиот почеток од новата коалција на Зоран Заев и Али Ахмети, се покажа дека таа е „тенка“. Не само на интелектуален план, туку и од ...
| | веќе видена | слични

Иако за денеска беше најавена седница за избор на Претседател на Собранието кој според партискиот договор меѓу ДУИ и СДСМ, Талат Џафери требаше да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Продолжението на конститутивната седница на Собранието на која тебаше да се реизбере претседавачот и претседател на минатиот собраниски состав Талат Џафери ...
| | веќе видена | слични

Тенкото мнозинство на Зоран Заев ја прави новата владина коалција со Али Ахмети мошне ранлива. Евидентно е дека таа тешко дека ќе може да одржи нормална ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е дали денеска ќе се одржи најавениот избор на претседател на Собранието. На функцијата треба да биде реизбран претседавачот и претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 133 | | | веќе видена

Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката ...
сите 209 | | | веќе видена

На екс-министерот за надворешни работи и актуелен вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров, му требаше една година за да научи нешто за Гоце Делчев и, ...
сите 325 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција истакна дека главната причина за зголемување на бројката на заболени со ковид-19 се должи ...
сите 236 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 124 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Алтернатива дадоа детали за средбата Заев-Гаши: И СЕЛА БИЛ ИЗВЕСТЕН ЗА СОСТАНОКОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: