Шпан: Не е важно кој е прв, важно е вакцината да биде делотворна


2 копии

Светската здравствена организација (СЗО) за Европа соопшти дека започнала разговори со Русија во обид да добие повеќе информации за експерименталната вакцина ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија денеска соопшти дека ги заврши прелиминарните разговори со германската компанија за биотехнологија „Кјурвак“ за набавка на 225 милиони дози ...
| | веќе видена | слични

Главниот кинески епидемиолог, Џунг Наншан, ја пофалил руската вакцина против коронавирусот, се наведува во соопштението на амбасадата на Русија во Пекинг. ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на Оксфорд е една од најразвиените и најветувачки во светот, изјави премиерот Скот Морисон Австралиската влада склучи договор за обезбедување 25 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Следната недела ќе почнат клиничките испитувања за потенцијалната кубанска вакцина против Ковид-19, а резултатите од тие тестови ќе бидат достапни во февруари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Српска одлучи да купи милион дози руска вакцина против коронавирус, и покрај тоа што властите во Босна и Херцеговина не дадоа согласност за нејзината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија соопшти дека обезбедила пристап до потенцијалната вакцина против коронавирусот и дека ќе може да обезбеди бесплатни дози за целата 25-милионска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпан: Не е важно кој е прв, важно е вакцината да биде делотворна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: