Можно е пролонгирање на почетокот на учебната година


Сојузот на средношколици смета дека одлуката од страна на МОН и владата за почеток на учебната година од далечина е скандалозна. Тие бараат комбиниран модел и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одлуката за онлајн-настава според нас е скандалозна. Ниту учениците ниту родителите беа консултирани пред нејзиното донесување. Особено што ова се направи на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата ја донесе одлуката како ќе се одвива наставата во учебната 2020/2021 година, а се очекува да биде одреден и нејзиниот почеток што зависи од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Средношколците се мобилизираат против начинот на реализација на новата учебна година. Бараат комбиниран модел и тврдат дека не биле вклучени во носењето на ...
| | веќе видена | слични

Законодавниот дом треба да ги усвои измените на законите за основно и за средно образование направени согласно со здрвствените протоколи и со планот за начинот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протести или бојкот на наставата – Сојузот на средношколци конечната одлука за тоа како ќе се реагира против одлуката за онлајн настава ќе ја донесе в сабота, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алармантна ситуацијата во Валандово, Струмица, Радовиш, Крива Паланка, Делчево, Берово, Пробиштип, Штип, Гевгелија...Во источниот и јужниот дел на змјава во ...
сите 479 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 154 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 144 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 354 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, реагираат од Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес на ...
сите 96 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно е пролонгирање на почетокот на учебната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: