(Видео) Арсовски: Преку парите од струјата се богатат фирми на газди блиски до Заеви


Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ молчи за најголемиот грабеж со испумпување пари од државата преку струмичка агенција за обезбедување. 21 милион евра се извадени од буџетот за две години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По повиците од СДСМ Христијан Мицкоски да се повлече од претседателската функција во ВМРО-ДПМНЕ, како што ветил пред изборите, од опозициската партија денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Коалицијата СДСМ – ДУИ е коалиција за спас за продолжување на криминалот и сламка за спас од одговорност за корупцијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јагода Шахпаска ќе биде новата министерка за труд и социјална политика. Шахпаска на позицијата доаѓа на предлог на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Минатата година ...
| | веќе видена | слични

Власта е оперирана од срам и морал. Затоа, речиси и да нема функционер што не е заразен од епидемијата на непотизам, рече на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Молк од страна на институциите веќе точно една недела за сомнежот за над 21 милион евра кои преку тендери се испумпани кај семејството Заеви, рече на денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 344 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Арсовски: Преку парите од струјата се богатат фирми на газди блиски до Заеви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: