Шефот на државата Пендаровски утре точно напладне ќе му го довери мандатот на Заев


Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, мандатот за состав на Владата на ...
| | веќе видена | слични

Разговорите за продолжување на конститутивната седница уште се во тек, објавија повеќе медиуми повикувајќи се на извори во Собранието, без да прецизираат за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

„За денешниот ден нема закажано пленарни седници и седници на работни тела“. Ова стои на интернет страницата на Собранието иако за денеска беше закажана ...
| | веќе видена | слични

Денешната седница на Собранието за избор на претседател ќе се одложи поради отуство на дел од пратениците, е најновата информација од законодавниот дом. ...
| | веќе видена | слични

Седницата на Собранието на која денеска требаше повторно да се избере Талат Џафери за претседател, се одложува и најверојатно ќе се одржи утре. Одложувањето е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска требаше да продолжи конститутивната седница на Собранието и да се избере Талат Џафери за негов претседател, но неочекувано нејзиното одржување влезе во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на државата Пендаровски утре точно напладне ќе му го довери мандатот на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: