Танго на македонски начин


Што ќе се случи, на пример, доколку на повикот на албанските лидери за етничко обединување околу една етничка платформа, со иста мерка одговорат и македонските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Македонски концепт, Петар Богојески преку соопштение прашува зошто имавме предвремени избори, ако ја имаме истата Влада? „Чуму беа предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Многу јасно беше дека Зоран Заев по секоја цена ќе ја состави владата со единствена цел да се избегне одговорноста за лошото и криминално владеење минатите три ...
| | веќе видена | слични

Џелал Незири, политички аналитичар во Македонија, вели дека договорот за формирање влада меѓу СДСМ и ДУИ е целосно за неетнички прашања, но важен за сите ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска ќе биде министерка за образование во новата влада, додека досегашниот советник на премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 203 | | | веќе видена

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 207 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот министер за здравство Рудолф Аншобер истакнува дека Владата сака да спречи ново затворање на економијата и општеството со сите свои сили и дека ...
сите 204 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Танго на македонски начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: