СДСМ ЈАВУВА: Мандатар за состав на новата влада ќе биде Зоран Заев


И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
| | веќе видена | слични

Иако беше најавена за денеска се уште траат консултациите за одржување на седница на Собранието на која треба да биде избран спикерот Талат Џафери. Според ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери е еден од најпознатите политичари во земјава од албанскиот политички блок. Денеска треба да биде избран за Претседател на Собранието, во втор ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
8 копии

Претседавачот на Собранието Талат Џафери изјави дека ќе закаже продолжение на конститутивната седница штом добие потврда дека партиите ги решиле двете останати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Експретседателот на Собранието Талат Џафери смета дека новиот парламентарен состав треба да го допрецизира собранискиот Деловник за прашањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ЈАВУВА: Мандатар за состав на новата влада ќе биде Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: