Ќе ја преживеат ли туристичките агенции корона – кризата за да ги обештетат граѓаните со ваучерите од пропаднатите аранжмани?

Ќе ја преживеат ли туристичките агенции корона кризата за да ги обештетат граѓаните, односно да ги реализираат ваучерите од пропаднатите туристички ...
| | веќе видена | слични

Гоце Павловски е магистер по класична археологија и Виш кустос во Националната установа Стоби. Роден 1984 година во Скопје, тој дипломирал и магистрирал на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Чувствуваме потреба да ѝ соопштиме на јавноста дека како договорни страни во колективниот договор за културата и репрезентативни синдикати во културата, СКРМ и ...
| | веќе видена | слични

За вкупно 229 работодавачи Обвинителството за организиран криминал и корупција треба да истражи зошто ја затаија државната помош и не исплатија плата на ...
| | веќе видена | слични

Од Синдикатот на културата информираат дека заедно со СОНК испратиле опомена за тужба до Министерството за култура поради прекршување на колективниот договор. ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативните синдикати во културата, СКРМ и СОНК, испратија опомена пред тужба до Министерството за култура, поради прекршување на одредбите за плата од ...
| | веќе видена | слични

Дали владината мерка за зголемување на платите во приватниот сектор има ефект? Работниците чекаат повисоки плати, работодавачите прават пресметки. Корона ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, се вклучува во расчистување на случајот со фирмите кои ја злоупотребија државната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 145 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 369 | | | веќе видена

Капитенот Кире Лазаров заедно со голманот Никола Митревски беа најзаслужни за вчерашниот триумф над Чиле со што успеавме да ја минеме првата фаза на Светското ...
сите 24 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе ја преживеат ли туристичките агенции корона – кризата за да ги обештетат граѓаните со ваучерите од пропаднатите аранжмани?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: