Извршниот директор на Apple, Тим Кук влезе во клубот на милијардери


Извршниот директор на „Apple“, Тим Кук влезе во клубот на милијардери, откако вредноста на акциите на технолошката компанија продолжува да ја зголемува својата ...
| | веќе видена | слични

Погледнете во најскапиот имот во Калифорнија! Неверојатниот имот со куќа изградена од поранешниот сопственик на „Warner Bros“, кој наводно, бил купена пред ...
| | веќе видена | слични

Неверојатно е дека некој мора да работи за одредена сума на пари цела година, а некој за неколку секунди или минути, но тоа е последица на неолиберализмот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неверојатниот имот со куќа што ја изградил поранешниот сопственик на „Ворнер Брадрс“, а која пред неколку месеца наводно ја купил најбогатиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Петнаесетина најплатени извршни директори на технолошки компании во САД имаат збир на годишна плата поголема од 83 милијарди американски долари.За подобро да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот засега е многу добар за американските милијардери, кои се за 20 проценти побогати по првите три месеци од почетокот на пандемијата, и тоа само до ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот засега е многу добар кон американските милијардери. За три месеци од почетокот на пандемијата вкупното богатство на американските милијардери ...
| | веќе видена | слични

До минатиот век Бил Гејтс ја држеше титулата за најмладиот што ја заработил првата милијарда. Титулата му ја зеде Марк Закерберг кога имаше само 23 години. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршниот директор на Apple, Тим Кук влезе во клубот на милијардери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: