САД склучиле договор со биотехничка компанија за 100 милиони дози на потенцијална вакцина против Ковид-19


Трамп ова го соопшти само неколку часа по руското објавување на формално одобрение за вакцина против коронавирусот Американскиот претседател Доналд Трамп ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на Оксфорд е една од најразвиените и најветувачки во светот, изјави премиерот Скот Морисон Австралиската влада склучи договор за обезбедување 25 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Следната недела ќе почнат клиничките испитувања за потенцијалната кубанска вакцина против Ковид-19, а резултатите од тие тестови ќе бидат достапни во февруари ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австралија соопшти дека обезбедила пристап до потенцијалната вакцина против коронавирусот и дека ќе може да обезбеди бесплатни дози за целата 25-милионска ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за вакцината која заеднички ја развиваат фармацевската компанија „ AstraZeneka“ и Универзитетот Оксфорд. „Ако клиничките испитувања бидат успешни, ...
| | веќе видена | слични

Австралија постигна договор со компанијата „АстроЗенека“ за снабдување со потенцијална вакцина против ковид-19 и премиерот Скот Морисон кажа дека сите 25 ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата на корона вирусот, истражени се можностите за користење на крвни елементи на пациенти кои страдале од КОВИД-19 при лекување на ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија објави дека обезбедила резерви на потенцијалната вакцина против коронавирусот и дека ќе може да понуди бесплатни вакцини за целото свое население од ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 25 милиони жители се очекува да имаат пристап до бесплатни дози на вакцинапротив Ковид-19 во Австралија, а се работи за вакцината која заеднички ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 119 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД склучиле договор со биотехничка компанија за 100 милиони дози на потенцијална вакцина против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: