Сите патници кои од Скопје пристигнаа во Финска ќе бидат тестирани и ставени во карантин


Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за ковид-19. Риита Лиукса, ...
| | веќе видена | слични

Финската агенција за транспорт и комуникации размислува привремено да ги забрани авионските летови од Македонија откако повеќе од 40 патници на летовите ...
| | веќе видена | слични

Да се воведе задолжителен ПЦР ковид тест за патниците од Косово коишто транзитираат низ земјава, предлага Комисијата за заразни болести. Оваа одлука е донесена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок донесе одлука да се воведе задолжително PCR-тестирање за патниците од Косово коишто минуваат низ земјата. ...
| | веќе видена | слични

Ваква одлука донесе Комисијата за заразни болести, предлогот е доставен до Владата. Ова следи откако Македонија се најде на црната листа во Финска,бидејќи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финската влада сериозно размислува да ги укине летовите од Скопје за Турку, град во Финска каде изминатите денови од вкупно три авионски лета над 40 патници ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести денеска до владата предложи да се воведе задолжителен ПЦР тест за сите патници од Косово кои транзитираат низ Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ги зафати Србија и Хрватска, коронавирусот влезе во месарница во Пула...Ова се жешките наслови од регионот... Србија 1. Србија ќе се брани од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, потврдени се 48 нови случаи на коронавирус од 387 тестови, а починаа четири лица, соопшти Министерството за здравство.Во Скопје се ...
сите 389 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Преку нов пакет економски мерки вреден 470 милиони евра Владата ќе се обиде во третиот квартал од годинава да го спречи падот на БДП од вториот квартал и со ...
сите 347 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена

Повикуваме на итен прекин на огнот во Нагорно Карабах и целиот процес да се пренесе во политички и дипломатски текови, изјави денеска за новинарите портпаролот ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите патници кои од Скопје пристигнаа во Финска ќе бидат тестирани и ставени во карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: