Улогата на Светската трговска организација е поважна од кога и да било

Следниот шеф на Светската трговска организација (СТО) се соочува со тешка битка. Додека кандидатите се обидуваат да го заменат Роберто Азеведо, меѓународната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преговарачите на ЕУ и на Велика Британија денеска го започнаа седмиот круг преговори за постигнување договор, со кој ќе се одредат сите аспекти на односите по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пишува: Џеј Ди Фаруџиа Пандемијата ковид-19 уби стотици илјади луѓе и продолжува да ги осакатува економиите на поголемиот број на држави низ целиот свет, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Тешко дека работите можеа да изгледаат полошо за Велика Британија. Таа не само што забележа најголем број смртни случаи од коронавирусот во Европа – дури и по ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на српскиот општински одбор за Косово и Метохија, Милован Дрецун вели дека координаторот на Приштина за дијалог со Србијам Скендер Хасани, оди на ...
| | веќе видена | слични

Kоординатор на Приштина за дијалог со Србијам Скендер Хасани, порача дека ако преговорите со Белград не успеат за 12 месеци, тие ќе пропаднат. Таквата негова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Пикерот Матеј Габер го постигна првиот гол за Словенија на мечот со Шведска во вистински момент, во последната секунда за драматично реми 28:28 во Каиро. ...
сите 565 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улогата на Светската трговска организација е поважна од кога и да било

Од:
До кого (е-маил):
Порака: