Првачињата ќе седнат во училишните клупи, останатите ќе следат онлајн настава


Онлајн настава за сите освен за првачињата кои ќе седнат во училишните клупи. Ова е предлогот на Комисијата за заразни болести што го соопшти министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Физичкото отсуство од настава, без дружење и социјализација неминовно ќе има последици врз развојот на децата. Во ваква ситуација клучната улога треба да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Пред камерата на Канал 5 велат дека животот продолжува и со корона вирусот, се навикнуваат на новото „нормално“, а образовниот процес несмее да трпи. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука Арбер Адеми соопшти дека Владата на денешната седница донесе одлука да ја прифати препораката на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како ќе учат учениците од прво до трето одделеение ќе одлучуваат родителите, сите останати ќе ја почнат учебната година он лајн. Владата ја прифати препораката ...
| | веќе видена | слични

Освен за учениците од прво до трето одделение, за сите останати ученици почетокот на учебната година ќе биде онлајн. Исто така, на барање на oпштините таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче очекува протоколите за наставата со физичко присуство да обезбедат минимален ризик од ширење на заразата, но се прави и ...
| | веќе видена | слични

Наставата почнува во септември од дома онлајн, учениците до трето одделение ќе учат комбинирано, по избор на родителот. Министерот Филипче смета во контекст на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првачињата ќе седнат во училишните клупи, останатите ќе следат онлајн настава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: