ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес нема договор за Влада, а во авион кој летал до Финска имало 24 позитивни


УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
| | веќе видена | слични

Финската агенција за транспорт и комуникации размислува привремено да ги забрани авионските летови од Македонија откако повеќе од 40 патници на летовите ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок донесе одлука да се воведе задолжително PCR-тестирање за патниците од Косово коишто минуваат низ земјата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финската влада сериозно размислува да ги укине летовите од Скопје за Турку, град во Финска каде изминатите денови од вкупно три авионски лета над 40 патници ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести денеска до владата предложи да се воведе задолжителен ПЦР тест за сите патници од Косово кои транзитираат низ Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Силно невреме ги зафати Србија и Хрватска, коронавирусот влезе во месарница во Пула...Ова се жешките наслови од регионот... Србија 1. Србија ќе се брани од ...
| | веќе видена | слични

На денешниот состанок членовите на Комисијата за заразни болести, донесоа одлука Македонија да воведе задолжителен ПЦР тест за сите патници од Косово кои ...
| | веќе видена | слични

Транзит-патниците на граничниот премин треба да покажат негативен ПЦР тест непостар од 72 часа. Предлогот од Комисијата ќе биде доставен до Владата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 554 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: И денес нема договор за Влада, а во авион кој летал до Финска имало 24 позитивни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: