Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот


Националниот кризен штаб на Хрватска објави нови податоци за коронавирусот во Хрватска. Денеска во оваа земја се забележани рекордни 219 нови случаи и рекорден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Националната организација за јавно здравје на Грција соопшти за 217 нови случаи на Ковид-19 и дополнителни три смртни случаи. Вкупниот број на заболени лица во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со зголемниот број на извршени тестови во изминатите 24 часа во Албанија е регистриран раст на бројот на новозаразени луѓе со Ковид-19. – Од направените 864 ...
| | веќе видена | слични

Во Општина Кичево денеска по подолг период нема нови заразени со Ковид-19, а Министерството за здравство соопшти за 12 оздравени лица.Вкупниот број на заразени ...
| | веќе видена | слични

Најмногу активни случаи на коронавирус во Македонија има во Скопје, и тоа 917. Зад главниот град следи Куманово со 301 активен случај. Струга има повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: