Џафери: Пендаровски го крши Уставот ако додели мандат БЕЗ ИЗБРАН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ


Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
| | веќе видена | слични

Лидерите Заев и Ахмети доцна попладнево на прес-конференција ја соопштија веста, по средбата во Клубот на пратениците.. Заев ќе биде премиер со полн мандат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дарко ЈАНЕВСКИ Иако се чини дека работата околу доделување на мандатот на Заев не е премногу битна, зашто или имаш или немаш 61 пратеник во Собранието, а тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако барателот на мандатот понуди 61, најмалку 61 потпишан пратеник, тогаш е формирано парламентарното мнозинство и тој во таков контекст, претседателот е ...
| | веќе видена | слични

Носејќи ја со себе скоро целата пратеничка група, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, појде кај претседателот на државата Стево Пендаровски, во вилата на Водно, да му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Пендаровски го крши Уставот ако додели мандат БЕЗ ИЗБРАН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: