Дујовски: Очекувам влада пред крајот на овој месец

Употребата на јазиците различни од македонскиот во полицијата на хартија звучи реално но во пракса ќе создаде проблеми во функционирањето на единиците на ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Демократски сојуз, Зоран Димитровски за емисијата „Само вистина“ смета дека ДУИ со потегот на Нухиу се обидува да лови популистички ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе започне да ги преиспитува наводите на привремениот министер за внатрешни работи Агим Нухиу, кој утринава на својот фејсбук профил се пофали дека ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи во врска со објавата на министерот за внатрешни работи д-р Агим Нухиу за потпишување на правни акти за воведување двојазични ...
| | веќе видена | слични

Заменикот во МВР се пофали дека потпишал нормативни акти за новите амблеми и на албански јазик кои ќе стојат на полициските униформи. Нухиу на својот ФБ профил ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајците, граничните полицајци и специјалците како и припадниците на хелихоптерската единица за полициски должности во иднина ќе носат униформи на кои ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи се повикува на Законот за употребата на јазиците, откако денеска министерот Агим Нухиу потпиша правни акти за воведување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 171 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните ...
сите 340 | | | веќе видена

Петмина полициски службеници кои преземаа мерки против дрвокрадците беа повредени, а еден полициски командир се уште е во сериозна состојба во клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дујовски: Очекувам влада пред крајот на овој месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: