Еве на кои други места се чува супстанција што ја предизвика страотната експлозија во Бејрут


Владата на Ирак нареди итен преглед на опасните материјали во пристаништата и аеродромите и откри дека амониум нитрат е складиран на меѓународниот аеродром во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шокантни снимки десеттина дена по експлозиите во Бејрут ги покажуваат ужасните последици во градот.Експлозиите кои го уништиле пристанишниот дел на Бејрут на ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од една недела од експлозијата на пристаништето во Бејрут, размерите на несреќата стануваат се поочигледни. Според податоците на Високата комисија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од една недела по експлозијата во пристаништето во Бејрут, обемот на несреќата станува се по очигледен. Според Високата комисија за помош, експлозијата ...
| | веќе видена | слични

Научниците од НАСА соработувале со своите колеги од Опсерваторијата во Сингапур, за со помош на сателитски податоци да ја проценат штетата која ја нанела ...
| | веќе видена | слични

Шеесетина луѓе се’ уште се водат за исчезнати по силната експлозија на амониум нитрат која пред една недела го потресе Бејрут. Инспекторите кои го пребаруваат ...
| | веќе видена | слични

Низ светот се зголемија грижите за безбедноста на складирањето на амониум нитрат по експлозијата во Бејрут, Либан. Хемикалијата се користи како ѓубриво или во ...
| | веќе видена | слични

Постојат строги прописи за тоа каде амониум нитратот може да се чува и колку долго. По страшната експлозија во Бејрут, предизвикана од амониум нитрат, ширум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со четвртиот сет мерки се обезбедени 470 милиони евра, пари кои како директна помош и поддршка ќе завршат кај граѓаните и компаниите- велат Социјалдемократите. ...
сите 383 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука, по бурнитре реакции на родителите и учениците, па и самите наставници дека системот на платформата за онлајн настава ...
сите 373 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
сите 300 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве на кои други места се чува супстанција што ја предизвика страотната експлозија во Бејрут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: