Продолжуваат преговорите за Влада - Ќе има ли мнозинство до петок?


По неуспешниот состанок за владина коалиција меѓу лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ДУИ Али Ахмети преговорите меѓу партиите продолжуваат, откриваат вклучени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Артан Груби вели дека има добри планови за Насер Зибери кој беше кандидат за премиер од ДУИ но за тоа не се договорија Заев и Ахмети.- Кандидатот ќе дојде како ...
| | веќе видена | слични

Море од шпекулации и неофицијални информации околу кадровските решенија во старо – новата влада на СДСМ, ДУИ, БЕСА и ДПА. Откако Артан Груби веќе потврди дека ...
| | веќе видена | слични

ДУИ сепак има план за Насер Зибери кој не стана прв премиер Албанец. Организацискиот секретар на ДУИ, Артан Груби за Клан Косово изјави дека имаат многу добри ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателите на Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши, денеска на прес-конференција пред Парламентот нагласија дека траењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на ДУИ, Артан Груби за Клан Косово изјави дека имаат многу добри планови за Насер Зибери, но не откри дали ќе биде премиер последните 100 ...
| | веќе видена | слични

Мора да му признаам на Заев за храброста и поздравувам дека ќе има Албанец премиер во последните 100 дена од оваа Влада, најави лидерот на ДУИ, Али Ахмети на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ќе одржи седница на Централниот одбор вечер во 20 часот, а претходно се очекува да се состанат и членовите на Извршниот одбор. ДУИ пак одлуката ќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

За Славчо Јорданов, сопственик на приватна фабрика за прехранбени производи во Неготино, олеснувањата од четвртиот пакет економски мерки, неговиот бизнис ќе ги ...
сите 346 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во континуитет последните два месеца во понеделник бројот на новозаразени е мал бидејќи лабораториите во недела не работат. Денеска, Министерството за ...
сите 354 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 128 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. ...
сите 151 | | | веќе видена

Охрид, 28. септември 2020 (ИНПРЕС) – Само две основни училишта во Охрид добија целосна дозвола од Комисијата за заразни болести за организирање настава со ...
сите 223 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат преговорите за Влада - Ќе има ли мнозинство до петок?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: