Ако ДУИ влезе во владата, само Артан Груби е СИГУРЕН МИНИСТЕР

Артан Груби ќе биде првиот вицепремиер и министер за политички систем, објави весникот Коха повикувајќи се на веродостојни извори. Истите извори информирале ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вечерва во 18 часот, пред централното раководство на партијата ќе ги претстави идните министри во владата. Според извори на , ...
| | веќе видена | слични

Квалитетни, чесни, одговорни и отчетни кадри ќе бидат предложени за сите ресори од двете страни, кадри кои се подготвени во целост да ги испорачаат ...
| | веќе видена | слични

Во очекување органите и телата на СДСМ и на ДУИ денеска да го потврдат политичкиот договор меѓу лидерите Зоран Заев и Али Ахмети за заедничко владеење во ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби ќе биде првиот вицепремиер и министер за политички систем, објави весникот Коха повикувајќи се на веродостојни извори. Првиот вицепремиер е за прв ...
| | веќе видена | слични

Двете победнички партии на изборите на 15 јули, ДУИ и СДСМ, постигнаа договор за заедничко владеење во наредните четири години.Во меѓувреме, албанската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 302 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако ДУИ влезе во владата, само Артан Груби е СИГУРЕН МИНИСТЕР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: