Коe е семејството чие богатство расте по 3 милиони долари на час?


2 копии

Петнаесетина најплатени извршни директори на технолошки компании во САД имаат збир на годишна плата поголема од 83 милијарди американски долари.За подобро да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот засега е многу добар за американските милијардери, кои се за 20 проценти побогати по првите три месеци од почетокот на пандемијата, и тоа само до ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот засега е многу добар кон американските милијардери. За три месеци од почетокот на пандемијата вкупното богатство на американските милијардери ...
| | веќе видена | слични

До минатиот век Бил Гејтс ја држеше титулата за најмладиот што ја заработил првата милијарда. Титулата му ја зеде Марк Закерберг кога имаше само 23 години. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коe е семејството чие богатство расте по 3 милиони долари на час?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: