Трите нови случаи во Битола на возраст од 18, 19 и 82 години


2 копии

Ресен во моментов нема ниту еден активен случај на Ковид-19 , иако пред месец дена беше меѓу првите пет градови по број на заболени, објави Здравствениот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На нула е сведен бројот на активни случаи со ковид-19 во Ресен, објави Здравствениот дом од оваа Општина на својата фејсбук страница. Според статистиката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 357 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 313 | | | веќе видена

Во јавноста веќе на големо се зборува дека веќе од средината на октомври можно е да се намали работното време на кафулињата до 21.00 часот, но од Комисијата за ...
сите 181 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трите нови случаи во Битола на возраст од 18, 19 и 82 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: