ВО ТЕТОВСКО НЕ СТИВНУВА: Има нови заболени


Охрид, 19. август 2020 (ИНПРЕС) – Во периодот од 1-ви до 18-ти овој месец во Охрид се регистрирани 50 новозабоелни од COVID -19. Во овој период оздравеа 53 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ресен во моментов нема ниту еден активен случај на Ковид-19 , иако пред месец дена беше меѓу првите пет градови по број на заболени, објави Здравствениот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатото деноноќие во Албанија регистритан е нов негативен рекорд на новозаразени со Ковид-19, но и рекорден број на тестирани. – Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ТЕТОВСКО НЕ СТИВНУВА: Има нови заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: