Состанокот за протоколите за настава е одложен


Министерот Арбер Адеми во изјава за дел од медиумите тврди дека Министерството за образование и наука во моментов ги собира податоците колку моделот ...
| | веќе видена | слични
17 копии

По заклучокот од седницата на Владата во вторникот Планот на МОН за учебната 2020/2021 да биде споделен со Комисијата за заразни болести и таа да го даде ...
| | веќе видена | слични

Учебната година да почне онлајн со два исклучока – првиот е за учениците од прво до трето одделение кои би следеле настава со физичко присуство, земајќи го ...
| | веќе видена | слични

Комисијата вчера на состанок донесе конечен предлог кој сега ќе треба да биде разгледан од Владата и таа да ја донесе одлуката како ќе работат училиштата од 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состанокот за протоколите за настава е одложен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: