Пандемијата и натаму носи ризици за економијата


12 копии

По извршената оценка на барањето за ликвидносна поддршка поднесено од Народната банка, Европската централна банка (ЕЦБ) позитивно одговори на барањето, преку ...
| | веќе видена | слични

По извршената оценка на барањето за ликвидносна поддршка поднесено од Народната банка, Европската централна банка (ЕЦБ) позитивно одговори на барањето, преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На нашата централна банка ѝ е овозможено користење на ликвидносни средства во износ до 400 милиони евра, доколку има потреба од тоа, во форма на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка овозможи користење на ликвидносни средства во износ до 400 милиони евра, во форма на репо-трансакција до средината на следната ...
| | веќе видена | слични

Стапката на адекватноста на капиталот како едно од клучните мерила за тоа колку финансиски стабилна е една банка покажува дека е највисока кај Капитал банка во ...
| | веќе видена | слични

Одземањето на дозволата на Еуростандард банка го отвори и прашањето за тоа колку се здрави другите банки во земјава. Како едно од клучните мерила се смета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 559 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 139 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата и натаму носи ризици за економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: