ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од утре претпладне сонце, попладне ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ и грмежи


Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Во пладневните часови се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на места ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатата ноќ најмногу дожд наврна во Крива Паланка, и тоа 12 л/м2 воден талог. Сето ова е поради продорот на влажна и нестабилна воздушна маса ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 19. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 673 | | | веќе видена

Откако вчера Врховниот суд ги потврди пресудите на Апелациониот суд и ги одби жалбите за осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска во ...
сите 114 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 212 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од утре претпладне сонце, попладне ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: