ДУИ бара повеќе функционери затоа што освоила повеќе пратеници


Една од причините зошто не може да дојде до побрз договор помеѓу ДУИ и СДСМ за формирање на ново владеачко мнозинство е тоа што „Интегративците“ бараат повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

ДУИ во соопштение порачуваат дека на Албанците од Северна Македонија не им е потребна недостоинствена и деструктивна опозиција која им се спротивставува на ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи и Никола Димитров практично ќе си ги сменат местата во новата влада што ќе ја формираат СДСМ, ДУИ и ДПА. Фактор дојде до речиси сите имиња кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Движењето БЕСА како дел од коалицијата „Можеме“ и дел од новата влада која ќе биде предводена од Зоран Заев ќе има едно министерско место, два заменици ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Венко Филипче останува министер за здравство, Оливер Спасовски се враќа на чело на Министерството за внатрешни работи, нов министер за одбрана ќе биде Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Највисоките партиски тела на ДУИ и СДСМ попладнево на седници ќе го разгледуваат коалицискиот договор што го постигнаа вчера Зоран Заев и Али Ахмети. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран рекол, Заев порекол. Вака би можела да се опише старо-новата коалиција помеѓу СДСМ и ДУИ. И додека граѓаните се навикнаа од лидерот на СДСМ едно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 172 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 71 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ бара повеќе функционери затоа што освоила повеќе пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: