Цени достапни за сите, македонско Сен Тропе преплавено со туристи

Покрај Охрид, Преспа е второ место годинава кое масовно е посетено од страна на домашните туристи. Бројот на на туристи за време на викендите е голем.Отешево, ...
| | веќе видена | слични

Како на плажите така и низ градот многу малку се почитуваат мерките за држење на дистанца и носење на заштитни маски. На некои од плажите се организираа и ...
| | веќе видена | слични

За туристите тоа е благослов, за хотелиерите и угостителите пропаст. Париз моментално е празен како ретко кога. Оној што ќе го посети сега нема да треба да ...
| | веќе видена | слични

 Со оглед на ограничените дестинации за летување годинава, најголем број наши туристи се решаваат за одмор во соседна Албанија, Турција или Египет – земји во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 555 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 94 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 210 | | | веќе видена

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во бугарско училиште во Кукуш, ...
сите 357 | | | веќе видена

Поддршка на приватната потрошувачка со ваучери и картички за најсиромашните, како и таргетирана поддршка на најпогодените компании од ковид кризата. Кон тоа се ...
сите 101 | | | веќе видена

Субвенционирањето приватни компании ако вработат Албанци и припадници на други етнички заедници не води кон бинационална држава, туку тоа е уставно начело што ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цени достапни за сите, македонско Сен Тропе преплавено со туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: