Портпаролот на СДСМ со порака до членството: Трпение, спасение!


9 копии

Новата коалиција Заев - Ахмети е за продолжување на старите навики на криминал и корупција. Единствениот и најголем именител на коалицирањето се криминалот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавноста е во исчекување на составот на 13-тата Влада од независноста, ако се исклучат оние две технички влади по принципот на пржинскиот договор. Како и по ...
| | веќе видена | слични

Се укинува Пржинскиот модел на техничка влада и се укинува и позицијата технички премиер 100 дена пред избори, изјави денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети кои попладнево ја објавија старо-новата коалиција се согласиле за неселективна и длабинска борба со криминалот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ-ДУИ-ДПА, вака ќе изгледа новата Влада, за којашто мандатарот Зоран Заев најави дека наредните четири години ќе ја предводи извршната власт. Заев заедно со ...
| | веќе видена | слични

Новата коалиција Заев – Ахмети е за продолжување на старите навики на криминал и корупција, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по веста дека е постигнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 301 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 225 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портпаролот на СДСМ со порака до членството: Трпение, спасение!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: