Заев и Ахмети без договор за парламентарно мнозинство и влада

Веќе наголемо во јавноста се шпекулира дека коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ и БЕСА веќе го договориле новото парламентарно мнозинство со ДУИ. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Заев и Ахмети имаат огромна историска одговорност денеска да соопштат не само договор дека ќе формираат стабилна политичка влада, туку многу повеќе од тоа. ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија преживува тешка корона криза и голем број работници остануваат без разбота, 1.406 административци редовно земаат државна плата, а не воопшто ...
| | веќе видена | слични

1406 вработени земаат плата а не одат на работа. Вака изгледа министерството за политички систем и односи меѓу заедниците кое беше формирано пред една ипол ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воислав ЗАФИРОВСКИ Чудна работа стана политиката, а уште почудни се тие што се бават со неа. Ако во нормалниот свет преку политиката треба да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Иако се чини дека работата околу доделување на мандатот на Заев не е премногу битна, зашто или имаш или немаш 61 пратеник во Собранието, а тоа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од една година беше потребно да се направи веб-страница на новото Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците. Откако е оформено, постои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако вчера претседателот ...
сите 419 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Образованието во Македонија со тандемот Царовска - Заев е во целосен колапс. Ученици немаат елементарни услови за следење на настава, бојкот на матуранти, ...
сите 407 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Ахмети без договор за парламентарно мнозинство и влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: