Време: Сончево до 35 степени, попладне на места со дожд и грмежи


16 копии

Охрид, 18. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе ...
| | веќе видена | слични

Нешто после 19 часот силен ветер и град со големина на орев го погодија Горље Меџумурје, а извештај за штетите предизвикани од невремето засега нема, јавува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На протест пред Владата попладнево излегоа мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство. Тие се револтирани од одлуката да им се ...
сите 297 | | | веќе видена

Владата интензивно работи на подготовка на четвртиот пакет економски мерки којшто ќе ги опфати најсиромашните и компаниите, најави министерот за економија ...
сите 114 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена скратена програма ...
сите 221 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево до 35 степени, попладне на места со дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: