Ахмети: Колку што сме блиску, толку сме и далеку од договор


10 копии

Новата коалиција Заев – Ахмети е за продолжување на старите навики на криминал и корупција. Единствениот и најголем именител на коалицирањето се криминалот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата коалиција Заев – Ахмети е за продолжување на старите навики на криминал и корупција, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по веста дека е постигнат ...
| | веќе видена | слични

Договор кој се темели на лаги и измами, ветувања со кои се измаинуплираа гласачите, криминална коалиција... Ова се првите реакции на опозициските партии од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измамничка и нелегитимна влада. Ова е ракцијата на Алијасата за Албанците и Алтернатива по објавата на лидерите на СДСМ и на ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Новата коалиција Заев - Ахмети е за продолжување на старите навики на криминал и корупција, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ откако претходно СДСМ и ДУИ постигнаа ...
| | веќе видена | слични

По договорот за влада меѓу ДУИ и СДСМ, коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива излезе со реакција дека станува збор за измама и нелегитимна влада.– ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 112 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 213 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 215 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Колку што сме блиску, толку сме и далеку од договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: