109 нови случаи со Ковид-19, оздравени 422 пациенти


4 копии
2 копии
5 копии

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 269 нови случаи на Ковид-19, што претставува рекордно висок број на дневно ниво од почетокот на епидемијата, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 22.143.512 лица. Од нив починале 779.493, а оздравеле 14.874.033 луѓе. – Во ...
| | веќе видена | слични

Согласно податоците од Националната организација за јавно здравје, 39 од случаите се по направените тестирања на влезните точки во земјата, регистрирани се и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 546 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 188 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

109 нови случаи со Ковид-19, оздравени 422 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: