Пендаровски тврди дека Собранието е конституирано, известување од Џафери нема добиено


Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседавачот на Собранието Талат Џафери изјави дека ќе закаже продолжение на конститутивната седница штом добие потврда дека партиите ги решиле двете останати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Експретседателот на Собранието Талат Џафери смета дека новиот парламентарен состав треба да го допрецизира собранискиот Деловник за прашањето на ...
| | веќе видена | слични

Додека Македонија преживува тешка корона криза и голем број работници остануваат без разбота, 1.406 административци редовно земаат државна плата, а не воопшто ...
| | веќе видена | слични

1406 вработени земаат плата а не одат на работа. Вака изгледа министерството за политички систем и односи меѓу заедниците кое беше формирано пред една ипол ...
| | веќе видена | слични

Дарко ЈАНЕВСКИ Иако се чини дека работата околу доделување на мандатот на Заев не е премногу битна, зашто или имаш или немаш 61 пратеник во Собранието, а тоа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од една година беше потребно да се направи веб-страница на новото Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците. Откако е оформено, постои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако барателот на мандатот понуди 61, најмалку 61 потпишан пратеник, тогаш е формирано парламентарното мнозинство и тој во таков контекст, претседателот е ...
| | веќе видена | слични

За претседателот на Собранието на Сојузот на здруженијата на пензионери на Македонија, м-р Илија Адамоски, велат дека е вистински познавач на правото и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 296 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски тврди дека Собранието е конституирано, известување од Џафери нема добиено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: