ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нема договор меѓу Заев и Ахмети, а денес имаме 422 оздравени пациенти

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
| | веќе видена | слични

Според директорот Тасевски, состојбата со Ковид-19 предизвика низа промени во функционирањето на МВР, а исто така и значителни ресурси беа потрошени за успешно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Со оглед на специфичните услови во кои работеше Министерството за внатрешни работи во првите шест месеци од годината, односно во услови на пандемија и во ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски на денешниот работен состанок на негова иницијатива што се одржа во Охрид, заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министeрот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска се сретна со заменик – шефот на мисијата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Доминик ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за заштита на личните податоци (АЗЛП) започна со постапка за спроведување на супервизија над законитоста на преземените активности при обработката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Употребата на јазиците различни од македонскиот во полицијата на хартија звучи реално но во пракса ќе создаде проблеми во функционирањето на единиците на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 129 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нема договор меѓу Заев и Ахмети, а денес имаме 422 оздравени пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: