Скопје, Штип и Гостивар се уште со најмногу заразени - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ДРУГИТЕ ГРАДОВИ


Изминативе 24 часа регистрирани се 109 позитивни на коронавирусот со што вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатото деноноќие во Албанија регистритан е нов негативен рекорд на новозаразени со Ковид-19, но и рекорден број на тестирани. – Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

– Во изминатите 24 часа Ковид-19 е дијагностициран кај 155 лица, што е највисока бројка досега,од кои најголем број се во Тирана и во Драч. Сакам да нагласам ...
| | веќе видена | слични

Најмалиот заразен со ковид-19 во Куманово е на 12-годишна возраст, а најстариот на 83 години, додека во градот денеска е повторно е на врвот на листата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 119 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
сите 309 | | | веќе видена

Со добра стратегија за економска соработка во регионот, инвестиции во регионалната инфраструктура, развој на соработката и трговијата, можеме да постигнеме ...
сите 262 | | | веќе видена

-Со претседателот на владата на Бугарија Бојко Борисов разговарамве за Берлинскиот процес, како да ги мотивираме европските лидери да дојдат, бидејќи планираме ...
сите 117 | | | веќе видена

Додека министерот за здравство, Венко Филипче ја убедува јавноста дека се е под контрола три сестри од Клиниката за инфективни болести си дадоа откази. ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје, Штип и Гостивар се уште со најмногу заразени - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: