Туристичките агенции заинтересирани да земат дел од колачот од ваучерот за туризам

Речиси 90 туристички агенции ќе добијат од колачот државни ваучери за туризам. Денеска на полноќ истекува рокот до кога агенциите може да се регистрираат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компаниите за автобуски превоз АМЕРИТ и Транспорт ЛЕГИС ја поздравија одлуката на Владата да го прифати нивното барање за измените во протоколите за вршење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
7 копии

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата ги прифатила измените во протоколите за вршење меѓуградски и меѓународен превоз на патници, со што наместо ...
| | веќе видена | слични

На денешната 80-та владина седница, на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата ги прифати измените во протоколите за вршење меѓуградски и меѓународен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Автобусите во меѓуградскиот и меѓународниот сообраќај ќе можат да возат со 75 отсто од капацитетот на превоз. Вака одлучила владата на денешната седница. Како ...
| | веќе видена | слични

На денешната 80-та седница, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои одлуката за измена на протоколите за меѓуградски и меѓународен превоз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зголемен е процентот на исполнетост на возилата за превоз на патници до 75 отсто. На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата денеска на 80-та ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 559 | | | веќе видена

На Врховниот суд му беа потребни речиси две години да го оцени барањето за преиспитување на пресудите на Груевски и Јанкулоска. Тоа е навистина премногу, но за ...
сите 139 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 211 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичките агенции заинтересирани да земат дел од колачот од ваучерот за туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: