Претставничката на УНИЦЕФ за ТВ 24: Не можеме да си дозволиме да имаме генерација која долго ќе биде надвор од образовниот процес

Ако во училиштата се запазува социјалното дистанцирање, ако условите се добри во таа заедница, ако родителите немаат проблем да ги праќаат децата на училиште, ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ од Србија откри какви маски треба да носат децата кои ќе тргнат на училиште. Вели дека треба да бидеме објективни и дека ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог Бранислав Тидоровиќ изјавил дека почетокот на учебната година е важен момент во вкупниот однос кон епидемијата. Тиодоровиќ рекол дека сите ...
| | веќе видена | слични

Додека светот, но и регионот се подготвува за старт на учебната година, кај нас се уште не се знае дали и кога ќе биде стартот и кои ученици ќе одат со физичко ...
| | веќе видена | слични

На прашањето на ЦИВИЛ - Дали треба или не треба да се одржи он-лајн настава?, граѓан(к)ите се со поделени мислења, едните сметаат дека треба да се одржи онлајн ...
| | веќе видена | слични

На општа рдост на „ЛидеЛиде“ Македонките и Македонците, на општа радоста на певаљките одм комљраски произход и сличното граџанство, Филипче денеска се „помири“ ...
| | веќе видена | слични

Не смееме да го потцениме тоа дека учениците долг период беа без физичка настава во училиштата, а исто така и децата од предучилишна возраст се дома веќе пет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставничката на УНИЦЕФ за ТВ 24: Не можеме да си дозволиме да имаме генерација која долго ќе биде надвор од образовниот процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: