ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската да истражи зошто СДСМ нема покритие за над 700.000 евра

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
| | веќе видена | слични

Кои Струмички компании имале кредити без покритие во Еуростадард Банка и како тие се поврзани со власта и зошто НБРМ ги толерира ваквите кредити,праша денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со претседателот на партијата Христијан Мицкоски се упати и моментално се наоѓа во резиденцијата на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Денесka (12.08.2020) во 17.40 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи вонредна прес-конференција за медиуми, по повод ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Охрид, 19. септември 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 558 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 207 | | | веќе видена

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката идеологија. Наука ...
сите 267 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби, кој денеска присуствуваше на настан по повод завршување на проектот за гасификација на болницата во Чаир, одговарајќи на ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Антикорупциската да истражи зошто СДСМ нема покритие за над 700.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: