Затвореник во Идризово си го одзел животот

4 копии

Александар Донев е назначен од Владата за вршител на должноста директор на казнено поправната установа „Идризово“ на местото на Боби Мојсоски, кој во меѓувреме ...
| | веќе видена | слични

39 годишен затвореник во Идризово утрово е пронајден обесен во затворското одделение Амбуланта. Информацијата за Сител ја потврди в.д директорот на казнено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Еден од главните приоритети на надворешната политика во следниве четири години е унапредувањето на добрососедските односи, а во таа насока недоразбирањата кои ...
сите 236 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 132 | | | веќе видена

Во Франција и во Данска во изминатите 24 часа се регистрирани рекордени бројки на новозаразени од почетокот на пандемијата.Франција пријави 13.498 нови случаи, ...
сите 374 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвореник во Идризово си го одзел животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: