Разбојништво во стан во центарот на Тетово

Советникот на ДУИ во Општина Охрид Нефи Усеини денеска бил пријавен во полиција бидејќи предизвикал и учествувал во тепачка. Од Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид попладнево објави дека претпладнево се случил физички напад кој се уште се расчистува а во кој учествувало лице со возраст и со иницијали идентични ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советникот на ДУИ во општина Охрид и познат локален бизнисмен Нефи Усеини денеска учествувал во тежок инцидент во кој едно лице е потешко повредено. Очевидци ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седумдесет и деветгодишна скопјанка пријавила во полицијата дека едно лице ја измамило за сума од 500 долари. Како што таа пријавила, лицето дошло во нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На 16.08.2020 во 13.00 часот, Љ.П.(79) од Скопје пријавила дека околу 10.00 часот едно лице ја измамило за сума од 500 долари. Според пријавеното, лицето дошло ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 422 | | | веќе видена

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 544 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 185 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбојништво во стан во центарот на Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: