Анализа: Каков „економски багаж“ ќе легне на „грбот“ на новата Влада?

Во јули – првите симптоми на заздравување на домашната економија – прв пат од почетокот на Ковид 19 здравствената криза, по серија на месечни падови, приходите ...
| | веќе видена | слични

Светската банка соопшти дека долгорочните изгледи за економиите се навистина лоши. Тие предупредија дека штетата направена од кризата од коронавирусот ќе трае ...
| | веќе видена | слични

Закрепнувањето на економијата oд пандемијата ќе трае повеќе од пет години. Оваа криза ќе биде потешка од онаа во 2008 година. Светската банка информираше дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трговскиот суфицит на Еврозоната со остатокот од светот скокна на 21,2 милијарди евра во јуни, бидејќи падот на увозот на стоки во блокот го надмина падот на ...
| | веќе видена | слични

Тешко дека работите можеа да изгледаат полошо за Велика Британија. Таа не само што забележа најголем број смртни случаи од коронавирусот во Европа – дури и по ...
| | веќе видена | слични

Унгарија, Романија и Бугарија регистрираа најголем економски пад на квартално ниво, невидено со децении, поради пандемијата на новиот коронавирус, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тројца пратеници не делат од мнозинство за соборување на Владата, изјави вечерва генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во интервјуто на ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 121 | | | веќе видена

Европската Унија е подготвена да го обнови стратешкото партнерство со новиот американски претседател Џозеф Бајден со цел да постигне резултати во одржување на ...
сите 303 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Каков „економски багаж“ ќе легне на „грбот“ на новата Влада?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: